kute klamki

Klamki kute nie tylko do furtek

Kute klamki

Po ukończeniu najtrudniejszego etapu budowy jakim jest wybudowanie domu i stworzenie w nim warunków pozwalających na zamieszkanie, przychodzi czas na elementy ozdobne, a wśród nich kute klamki. Stajemy przed wyborem kranów, ogrodzenia i innych elementów wystroju domu oraz całej posesji. Ważne jest to, by dobrać wszystko tak żeby poza funkcją ozdobną spełniało dobrze swoje pierwotne zadania.

Niepowtarzalny wystrój naszej posiadłości

Istnieje wiele sposobów na wyróżnienie się wśród sąsiadów wyglądem swojej działki. Musimy jednak zachować zdrowy rozsądek, żeby uniknąć kiczowatego wyglądu. Fajnym dodatkiem do całej posiadłości jest dobrze zrobione ogrodzenie. Warto wybrać kute elementy ozdobne zamiast gotowych elementów ogrodzenia, które możemy kupić w każdym większym sklepie budowlanym.  Klamki do furtek warto dobrać w tym samym stylu. Kute elementy ozdobne będą z sobą świetnie współgrać. Poza wyglądem dużą korzyścią jaką czerpiemy z posiadania takiego ogrodzenia jest jego duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe. Wyroby kute nie są dużo droższe od elementów odlewanych, a w zestawieniu ceny do ich trwałości wypadają korzystniej. Takie ozdoby jak kute klamki możemy zamontować również do drzwi, nie tylko frontowych, ale też i do drzwi wewnętrznych. Jeśli chcemy zachować styl, skrzydła drzwiowe powinny być drewniane lub imitujące prawdziwe drewno. Do ogrodzenia i klamek możemy dodać inne ozdoby kute z metalu np. kwietniki. Jeśli mamy wyczucie stylu możemy uzyskać naprawdę dobry efekt, nasza posiadłość stanie się unikalna.

Koszty

Jak wcześniej wspomniano, elementy kute z metalu są nieco droższe. Jednak nie jest to odstraszająca różnica cen. W przypadku ogrodzenia różnica w kwocie jaką musimy przeznaczyć na 10m jego długości to około 200 złotych, a na jednej klamce zaoszczędzilibyśmy około 30 złotych. Jeśli chcemy by nasza posiadłość stała się elegancką to wydanie tej sumy pieniędzy nie będzie aż tak bardzo obciążało naszego budżetu.