zamki do furtek

Zamki do furtek – jak wybrać odpowiednie

Funkcjonalne zamki do furtek

Furtka jest niezwykle istotnym elementem każdego ogrodzenia. To właśnie dzięki niej możemy szybko wejść lub wyjść bez konieczności otwierania bramy. Jest to wyjątkowo wygodne w sytuacjach, kiedy brama jest duża, a do jej otworzenia potrzeba siły lub czasu – co często występuje w przypadku bram automatycznych. Z tego względu furtka jest wręcz niezbędna do sprawnego przemieszczania się poza ogrodzenie. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, jak istotnym elementem są zamki do furtek.

Wygodne zamki hakowe

W przeciwieństwie do zamków występujących w bramach, aby wyglądać estetycznie, powinny być mniejsze. Jednocześnie wciąż muszą spełniać istotną funkcję ochronną, uniemożliwiając osobom nieupoważnionym wstęp na naszą posesję. Bardzo dobrze spełni tutaj rolę najprostszy zamek hakowy. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawi, że jego montaż w furtce będzie bardzo prosty. Będzie on jednocześnie nieproblematyczny przy późniejszym użytkowaniu. Dodatkowym atutem tego typu zamka jest mało wyróżniający się kształt. Przez to bez problemu dopasujemy do niego wszelakiej maści elementy kute.

Dedykowane zamki do furtek

Warto w tym momencie wspomnieć że wszelkiego rodzaju rozwiązania, które stosuje się w dużych bramach nie będą miały tutaj racji bytu – powód jest prosty. Zamki do bram są projektowane z myślą o zastosowaniu na dużym elemencie. Jednocześnie mają wytrzymać zdecydowanie większe napory i obciążenia. Sprawia to, że mają większe gabaryty, są cięższe, mniej poręczne Przede wszystkim jednak są dużo mniej wygodne w otwieraniu i zamykaniu niż rozwiązania przeznaczone do stosowania w furtkach. Użycie chociażby zasuwy do bramy w małej furtce sprawi, że stanie się ona zdecydowanie bardziej problematyczna w otwieraniu i zamykaniu. Dodatkowo mocno tracąc na swoim minimalistycznym wyglądzie.

Istotny materiał wykonania

Dobierając zamki do furtek warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego je wykonano. Tak żeby współgrały kolorystycznie oraz wizualnie z resztą naszego ogrodzenia. W momencie, kiedy nasza furtka jest chociażby drewniana, warto poszukać takiego zamka, który mógłby zostać skutecznie obudowany. Analogiczna sytuacja występuje w momencie, kiedy nasze ogrodzenie składa się z elementów kutych.