wózki do bram

Wózki do bram przesuwnych i ich cechy

Wygodne w użyciu wózki do bram

Występujące w różnych wersjach wózki do bram przesuwnych to interesujące elementy. Dzięki nim wrota prowadzące na posesję działają bez zarzutu. To cenna zaleta dla osób codziennie wyjeżdżających do pracy. Nie muszą bowiem męczyć się z bramą. Przy dobrze utrzymanym mechanizmie otwieranie i zamykanie jest szybkie i nie sprawia problemów. Trzeba pamiętać, że wózki nie sprawdzają się w każdej konstrukcji. Gdzie warto je zastosować a gdzie lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie?

Wózki do bram przesuwnych i ich rozmiary

Ogrodzenie jest jednym z najważniejszych elementów posesji. Stanowi jej dekorację, szczególnie, gdy zostało wyposażone w ozdoby kute. Tu do dyspozycji jest wiele ciekawych opcji. Do zdecydowanie najpopularniejszych należą rozety i groty kute. Wracając do ogrodzenia, jest ono także barierą chroniącą mieszkańców domu przed intruzami. Dopiero, gdy zostanie wyposażone w bramę, będzie spełniać swą rolę jak należy. Wśród wielu propozycji na uwagę zasługują wrota przesuwne oferujące kilka zalet.
Bramy przesuwne mogą mieć praktycznie dowolną długość. Do ich wygodnego otwierania nie potrzeba dużego podjazdu. Zamontowanie automatyki jest tańsze niż w przypadku wersji skrzydłowych. Ponadto bramy przesuwne można z łatwością wzbogacić o elementy kute. Konstrukcje tego typu są wyposażane w szyny współpracujące z wózkami. Wielkość każdego wózka dopasowuje się do szyny. Najczęściej wykorzystywane wymiary to 60x60x3,5 mm, 70x70x4 mm oraz 80x80x5 mm.

Zastosowanie wózków

Wspominane już wyroby kute, chociażby rozety, to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Tymczasem wózki do bram okazują się dużo bardziej wyspecjalizowane. Najlepiej sprawdzają się we wrotach przesuwnych. To one biorą na siebie ciężar bramy, muszą być, więc wytrzymałe. Ponadto odpowiadają za jej płynne otwieranie i zamykanie. Bardzo podobne elementy stosuje się w przesuwnych drzwiach garażowych.
Rama, tralki metalowe oraz szyny składają się na bramę przesuwną. Do tego dochodzą także wózki, których nie da się zastosować we wrotach innego typu. Tam trzeba sięgnąć po inne, sprawdzone rozwiązania. W wersjach skrzydłowych wykorzystywane są zawiasy. Przydaje się również zasuwa do bramy. Nie ma tu znaczenia czy wjazd na posesję ma jedno czy dwa skrzydła.