elementy kute

Elementy kute w postarzanej formie

Elementy kute

Sposobów na aranżację przestrzeni domu i okalającego ogrodu jest wiele, szczególnie wykorzystując elementy kute. Podobno prawdziwi miłośnicy zamieszkania w podmiejskiej posiadłości albo wręcz na wsi dzielą się na dwa różne typy: na tych którzy swoje idealne mieszczańskie życie chcą po prostu przenieść w inne miejsce i na tych, którzy pragną przenieść się nie tylko w nowe miejsce, ale i w czasie.

Postarzanie metalu

I to ci ostatni są najbardziej kreatywni w wyszukiwaniu niezwykłych miejsc, akcesoriów i tematycznych skojarzeń. Bardzo często jako swoje nowe miejsce na Ziemi wybierają stare gospodarstwo, które próbują reanimować zamieniając je w nostalgiczny, pełen historycznych detali dom z ogrodem. Wszelkimi siłami próbują dotrzeć do przedmiotów i materiałów przypominających oryginalne. A gdy to się nie udaje kierują swoją uwagę na technologie postarzania metalu.

Nowe, a jednak stare

To dzięki takim zabiegom można otrzymać wspaniałe ozdoby kute wzbogacające wygląd ogrodzenia, aranżacji ogrodu, ale i wnętrza domu. Wyroby kute imitujące charakterystyczne cechy zabytkowych detali są ozdobą każdego domu. Na zewnątrz domu w świetle bramy wjazdowej doskonale będą prezentować się metalowe i postarzone klamki do furtek . Profesjonalnie wykonane, z dbałością o szczegóły podkreślą charakterystyczny motyw całej budowli.

Postarzanie we wnętrzach

Postarzenie metali wykorzystuje się nie tylko w takich drobnych detalach. Rozety kute wpasowane w ogrodzenia lub jako elementy architektoniczne budynku przenoszą nas w inne lepsze czasy, gdy każdy detal miał znaczenie. Patynowane elementy doskonale sprawdzają się również wewnątrz domu, choćby jako praktyczne ozdoby schodów, okien czy okiennic. Elementy kute podkreślające stylowy lub po prostu wiejski charakter wnętrza nadają pomieszczeniom wyrazu, a często też informują gości o roli danego pomieszczenia w przestrzeni domu.
Dbałość o szczegóły, umiejętne wykorzystanie każdego miejsca, wyobraźnia i wyczucie smaku nadaje ton każdemu domostwu.