klamki do furtki

Klamki do furtki z elektrozaczepem

Klamki do furtki otwieranej zdalnie

Elektrozaczepy w klamce pozwalają na otwieranie furtki z wnętrza domu. Klamki do furtki tego typu wyposażone są w specjalną zapadkę. Jej zadaniem jest blokada ryglującego mechanizmu, dzięki czemu furtka pozostaje zamknięta. Domofon, który współpracuje z furtką, jest wyposażony w przycisk otwierający furtkę.

Przygotowanie do instalacji

Wybierając klamki do furtek z elektrozaczepem, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka kwestii. Przed montażem niezbędne jest doprowadzenie do ogrodzenia dwóch jednożyłowych przewodów (typ LY 1 mm2). Typowy zamek elektromagnetyczny można zastąpić specjalnymi zworami. Wykorzystują one również zjawisko elektromagnetyczne. Są to dwie płytki, gdzie jedną montuje się na słupku, a drugą na skrzydle. Pole magnetyczne, które powstaje między nimi posiada bardzo dużą siłę przyciągania – nawet 500 kg.

Zamki istotnym elementem

Wybierając zamki do furtek musimy pamiętać, że niezwykle ważna jest jakość wykonania. Jeśli zamek został wykonany z tanich, nietrwałych materiałów, to istnieje duże ryzyko, że niedługo będziemy musieli wymienić go na nowy. Obecnie najbardziej powszechnymi rozwiązaniami są stal nierdzewna oraz żelazo. Elektrozaczep również powinien być odporny na wilgoć oraz kurz i inne czynniki. Zamki do bram oraz do furtek powinny być wybierane z zachowaniem szczególnej uwagi. Bardzo ważna jest gwarancja oraz certyfikat, które zapewnia producent. Musimy pamiętać, że furtka znajdująca się na zewnątrz będzie poddawana różnym warunkom atmosferycznym przez cały rok. Wyroby kute to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o odporność na mróz oraz deszcz. Długowieczny materiał zapewni nam zabezpieczenie przed rdzą oraz zniszczeniem. 

Wygoda i komfort

Kolejnym ważnym elementem jest klamko-gałka. Nie każdy preferuje klamki do furtki, dlatego można wybrać gałkę. Powinna być wykonana z zachowaniem wysokiej jakości. Oprócz tego musi być dla nas wygodna, dlatego przed zakupem dobrze jest wziąć ją do ręki, a nie tylko oceniać wygląd z odległości. Jeśli chcemy, aby klamka spełniała funkcję dekoracyjną oraz przyciągała uwagę, warto zdecydować się na różne ozdoby kute.